Drukuj

21 Niedziela Zwykła - 26.08.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie na 21 Niedzielę Zwykłą - 26 sierpnia 2018 roku

1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Efatta” zaprasza w środę, na godz. 18.00 na comiesięczną Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.10, następnie Msza święta o godz. 8.30 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. 31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności, święto państwowe upamiętniające historyczny zryw Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku. Mija jednocześnie 38 lat od powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”
W tym dniu, o godz. 17.00 w okolicach Katedry odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Lityński. Po Mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Białym Krzyżem.

4. W sobotę, 1 września, przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie oraz za poległych i pomordowanych w czasie trwania tej wojny.

5. Biuro Radia Maryja zaprasza na doroczne Dziękczynienie do sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu - w sobotę, 1 września. Wyjazd autokarem o godz. 6.00, sprzed naszego kościoła. Powrót w godzinach nocnych. Zapisy w Biurze Radia Maryja przy Białym Kościele i w centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63.

Wspomnienia liturgiczne przypadające w tym tygodniu:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Moniki
- we wtorek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
- w środę - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin:

- śp. O. Prudencjusz Jan Witek, lat 92 z Pl. Staromiejskiego 1,
        Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek. Wszystkim przeżywającym jeszcze urlopy i wakacje życzymy pięknych dni i dobrego wypoczynku.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
         proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 25.08.2018 r.