Drukuj

3 Niedziela Zwykła - 27.01.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Okresu Zwykłego - 27 stycznia 2019 roku

1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.

- w piątek - przyjmując Komunię świętą podczas Eucharystii wynagradzamy Bożemu Sercu brak miłości i lekceważenie Bożych darów.
- sobotę - Godzinki ku czci Niepokalanego poczęcia NMP o godz. 8.10, następnie Msza święta o godz. 8.30 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. Razem ze wspólnotą odnowy w Duchu Świętym „Efatta” zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie, w środę 30 stycznia, o godz. 18.00

3. W sobotę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy „Gromnice”. 2 lutego, to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary tego dnia, składane do puszek przy wyjściu z kościoła, przeznaczone będą na utrzymanie klasztorów sióstr klauzurowych.

4. Od 7 lutego, czwartek, zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego. Są one skierowane do wszystkich, którzy chcą mocniej zwrócić się sercem i życiem ku Bogu, odbudować swoją relacje z Jezusem, zaznać pokoju i radości z Darów Ducha Świętego. Rekolekcje te przeżywane w miejscu zamieszkania, wplecione w naszą codzienność, stają się czasem łaski, okazją do pogłębienia podstawowych prawd wiary, sposobem na lepsze poznanie i zrozumienie Pisma Świętego, czasem odkrycia piękna modlitwy osobistej i wspólnotowej. Bóg jest miłością i chce coraz głębiej wchodzić w twoje życie i je przemieniać.

5. Dnia 7 marca odbędzie się pielgrzymka do Kalisza, która przywiezie do naszej diecezji obraz św. Józefa. Mężczyźni ze wspólnoty Św. Józefa są zaproszeni na spotkanie przygotowujące do tego wydarzenia w środę 30 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Pierwszych Męczennikowi PL.

Wspomnienia Liturgiczne:

-w poniedziałek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
-w środę - wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy
-w czwartek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

- śp. Stefan Chudy, lat 79 z ul. Widok 13
- śp. Lucyna Gałka, lat 91 z pl. Staromiejskiego 4
- śp. Anna Maria Kawczyńska, lat 78 z ul. Nowej 11
- śp. Mieczysław Owczarek, lat 60 z ul. Nowej 11

       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
           proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 26.01.2019 r.