Drukuj

12 Niedziela Zwykła 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą - 23 czerwca 2019 roku

1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Efatta” zaprasza w środę, 26 czerwca, na godz. 18.00 na Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę o uzdrowienie poprowadzi ks. Jacek Skowroński.

2. W ramach nabożeństwa czerwcowego, do najbliższego czwartku czyli w oktawie Bożego Ciała jest codziennie procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji. Na zakończenie okta-wy w czwartek zostaną poświęcone wianki z kwiatów i ziół.

3. W piątek, 28 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 rozpocznie się procesja eucharystyczna z kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie zostanie od-prawiona Msza święta odpustowa. Z racji uroczystości, w ten piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
4. A w sobotę, 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej - tzw. Świętopietrze.

5. W ramach nocnego szlaku kulturalnego 2019 po raz pierwszy odbędzie się koncert o prowokacyjnym tytule „zaczep brata, zaczep siostrę” w czasie którego zespół „Nowonarodzeni” wykona znane i nieznane pieśni uwielbienia. Koncert będzie w sobotę od godz. 20.00 do 22.00 na parkingu przy naszym kościele.

6. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, zbierane są ofiary do puszek na potrzeby pieszej pielgrzymki na Jasna Górę. Serdecznie prosimy o wsparcie, gdyż bez waszej pomocy nie da się sprostać organizacji pielgrzymki.

7. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie tylko we wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00 i 16.00 18.00. Nagłe sprawy prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej lub w zakrystii.

Wspomnienia liturgiczne:

-w poniedziałek - uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
-w piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
-w sobotę - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

-śp. Antoni Trembowicz, lat79 z Pl. Staromiejskiego 5
-śp. Waldemar Sokołowski, lat 62 z ul. Widok 18
              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
          proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 22.06. 2019r

Drukuj

Niedziela Trójcy Świętej 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej - 16 czerwca 2019 roku

1. Msza święta na zakończenie roku dla dzieci szkoły Podstawowej i młodzieży z Gimnazjum i Liceum, zostanie odprawiona 19 czerwca o godz. 8.00. (Mszy świętej o 8.30 tego dnia nie będzie)

2. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, której będzie przewodniczył bp Paweł Socha a po niej wyruszy procesja, (tak jak w ubiegłym roku), która zakończy się przy Katedrze.

3. W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w Gorzowie Wlkp. piąty „Koncert Uwielbienia” na placu przy pomniku św. Jana Pawła II. Szczegóły są na plakacie.

4. Przez oktawę Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła po nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji: mężczyzn do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów, dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatków. Na zakończenie oktawy w czwartek zostaną poświęcone wianki z kwiatów i ziół.

5. W przyszłą niedzielę 23 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w czasie której podziękujemy o. Piotrowi Arndtowi za jego pracę w naszej parafii, jako spowiednika, katechety, opiekuna ministrantów, lektorów i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Będziemy też prosić o błogosławieństwo Boże na nową posługę kapelana szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, którą podejmie od 1 lipca.

Wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
- we wtorek - uroczystość NMP z Rokitna, głównej patronki diecezji. Jest to jednocześnie 30. rocznica koronacji obrazu MB Rokitniańskiej.
- w piątek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin:

śp. Kazimierz Kizielewicz, lat 83 z ul. Nowej 1
          Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
         proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 15.06. 2019r

Drukuj

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 10 czerwca 2019 roku

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
Jest to również dzień zbiórki ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

2. Dziś „Marsz dla Życia i Rodziny”, który jest manifestacją obrońców godności rodziny i życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Rozpocznie się w parafii św. Maksymilliana Kolbego o godz. 14.45 a zakończy przy pomniku św. Jana Pawła II w parafii Pierwszych Męczenników Polski.

3. W środę, 12 czerwca, nabożeństwo fatimskie: Msza święta o godz. 20.00, a po niej różaniec fatimski i procesja światła z figurą Matki Bożej. A w czwartek, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 8.10, Msza święta o godz. 8.30 i Różaniec Fatimski.

4. 13 czerwca, w czwartek, przypada święto patronalne naszej parafii i doroczny odpust św. Antoniego Padewskiego.
Uroczysta Msza św. odpustowa z poświęceniem lilii i chleba św. Antoniego, zostanie odprawiona o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i czcicieli św. Antoniego.

5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

Wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
- we wtorek - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
- w środę - wspomnienie pięciu naszych błogosławionych współbraci kapucynów: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępnika, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego - zamordowanych w czasie II wojny światowej.
- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
          proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 9.06. 2019r

Adres

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Antoniego Padewskiego
i Św. Stanisława Kostki

Pl. Staromiejski 1
66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. +48 (95) 722 34 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00
 
Dni powszednie:
7.00, 8.30, 15.30, 18.00
Po Mszy o g. 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu

Kancelaria Parafialna

Wtorek: 9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Środa:   9.00 - 10.00
Piątek:  9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 10.00

W okresie wakacyjnym:
Wtorek: 16.00 - 18.00
Piatek:  16.00 - 18.00