Drukuj

3 Niedziela Zwykła - 27.01.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Okresu Zwykłego - 27 stycznia 2019 roku

1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.

- w piątek - przyjmując Komunię świętą podczas Eucharystii wynagradzamy Bożemu Sercu brak miłości i lekceważenie Bożych darów.
- sobotę - Godzinki ku czci Niepokalanego poczęcia NMP o godz. 8.10, następnie Msza święta o godz. 8.30 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. Razem ze wspólnotą odnowy w Duchu Świętym „Efatta” zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie, w środę 30 stycznia, o godz. 18.00

3. W sobotę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy „Gromnice”. 2 lutego, to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary tego dnia, składane do puszek przy wyjściu z kościoła, przeznaczone będą na utrzymanie klasztorów sióstr klauzurowych.

4. Od 7 lutego, czwartek, zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego. Są one skierowane do wszystkich, którzy chcą mocniej zwrócić się sercem i życiem ku Bogu, odbudować swoją relacje z Jezusem, zaznać pokoju i radości z Darów Ducha Świętego. Rekolekcje te przeżywane w miejscu zamieszkania, wplecione w naszą codzienność, stają się czasem łaski, okazją do pogłębienia podstawowych prawd wiary, sposobem na lepsze poznanie i zrozumienie Pisma Świętego, czasem odkrycia piękna modlitwy osobistej i wspólnotowej. Bóg jest miłością i chce coraz głębiej wchodzić w twoje życie i je przemieniać.

5. Dnia 7 marca odbędzie się pielgrzymka do Kalisza, która przywiezie do naszej diecezji obraz św. Józefa. Mężczyźni ze wspólnoty Św. Józefa są zaproszeni na spotkanie przygotowujące do tego wydarzenia w środę 30 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Pierwszych Męczennikowi PL.

Wspomnienia Liturgiczne:

-w poniedziałek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
-w środę - wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy
-w czwartek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

- śp. Stefan Chudy, lat 79 z ul. Widok 13
- śp. Lucyna Gałka, lat 91 z pl. Staromiejskiego 4
- śp. Anna Maria Kawczyńska, lat 78 z ul. Nowej 11
- śp. Mieczysław Owczarek, lat 60 z ul. Nowej 11

       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
           proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 26.01.2019 r.

Drukuj

2 Niedziela Zwykła - 20.01.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Okresu Zwykłego - 20 stycznia 2019 roku

1. W środę, 23 stycznia, modlitwy wstawiennicze za przyczyną Św. Ojca Pio, rozpoczną się o godz. 17.00.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i zakończy się 25 stycznia w święto nawrócenia św. Pawła. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła np. przez uczynki miłosierdzia, modlitwę czy post i weźmie udział w jego zakończeniu, może uzyskać odpust zupełny.

3. Zapraszamy od 7 lutego, czwartek, na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego. Są one skierowane do wszystkich, którzy chcą mocniej zwrócić się sercem i życiem ku Bogu, odbudować swoją relację z Jezusem, zaznać pokoju i radości z darów Ducha Świętego. Rekolekcje te przeżywane w miejscu zamieszkania, wplecione w naszą codzienność, stają się czasem łaski, okazją do przypomnienia i pogłębienia podstawowych prawd wiary, sposobem na lepsze poznanie i rozumienie Pisma Świętego, czasem odkrycia piękna modlitwy osobistej i wspólnotowej. Bóg jest miłością i chce coraz głębiej wchodzić w twoje życie i je przemieniać.

Wspomnienia Liturgiczne:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
- w czwartek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek - święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
- w sobotę - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
          proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 19.01.2019 r.

Drukuj

Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 06 stycznia 2019 roku

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny „Bożego Narodzenia”. Wchodzimy więc w pierwszą część okresu zwykłego w ciągu roku, którego symbolem będzie zielony kolor szat liturgicznych.

2. Zapraszamy dzisiaj na opłatek wspólnotę Żywego Różańca i wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich - po Mszy świętej o godz. 13.00

3. Porządek wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

poniedziałek, 14 styczeń
      - ul. Piłsudskiego 4 i Widok 1-2
wtorek, 15 styczeń
      - ul. Jagiełły, Góra Powstańców, Walczaka 5-11,Walczaka 2,2a,2b, 6 i Walczaka 12.

We wtorek będzie też kolęda uzupełniająca do tych, którzy w danym terminie nie byli obecni w domu a zgłoszą taką prośbę do jutra.

Na tym zakończymy wizytę duszpasterską z błogosławieństwem rodzin naszej parafii. Wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie z całego serca dziękujemy za świadectwo wiary i okazaną życzliwość.

3. W czwartek, 17 stycznia, Rycerstwo Niepokalanej spotka się na różańcu o 17.15 i na Mszy świętej o 18.00.

4. Od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. i zakończy się w święto nawrócenia św. Pawła. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczynił cokolwiek dla jedności Kościoła np. przez uczynki miłosierdzia, modlitwę czy post i weźmie udział w jego zakończeniu, może uzyskać odpust zupełny.

5. W czwartek 7 lutego, rozpoczniemy w naszym kościele, już po raz czwarty, Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego. Są one skierowane do wszystkich, którzy chcą mocniej zwrócić się sercem i życiem ku Bogu, odbudować swoją relację z Jezusem, zaznać pokoju i radości z darów Ducha Świętego. Rekolekcje te przeżywane w miejscu zamieszkania, wplecione w naszą codzienność, stają się czasem łaski, okazją do przypomnienia i pogłębienia podstawowych prawd wiary, sposobem na lepsze poznanie i rozumienie Pisma Świętego, czasem odkrycia piękna modlitwy osobistej i wspólnotowej. Bóg jest miłością i chce coraz głębiej wchodzić w twoje życie i je przemieniać. Zaczynamy rekolekcje 7 lutego.

Wspomnienia Liturgiczne:

- w środę - wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich
- w czwartek - wspomnienie św. Antoniego, opata
- w sobotę - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

śp. Jan Rej lat 84, z ul. Walczaka 13
      Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
        proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 12.01.2019 r.

Adres

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Antoniego Padewskiego
i Św. Stanisława Kostki

Pl. Staromiejski 1
66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. +48 (95) 722 34 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00
 
Dni powszednie:
7.00, 8.30, 15.30, 18.00
Po Mszy o g. 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu

Kancelaria Parafialna

Wtorek: 9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Środa:   9.00 - 10.00
Piątek:  9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 10.00

W okresie wakacyjnym:
Wtorek: 16.00 - 18.00
Piatek:  16.00 - 18.00