Drukuj

V Niedziela Wielkiego Postu 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę 22 marca 2015 roku.

1. Modlitwy wstawiennicze za przyczyną św. Ojca Pio odprawiane w łączności ze Mszą św. wieczorna, rozpoczną się jutro o godz. 1.730.

2. W środę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Na wspólna modlitwę w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a zagrożonego w przyjściu na świat, zapraszamy wiernych na Mszę świętą o godz. 18.00. Na Mszy świętej można złożyć deklarację, przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Druki deklaracji są wyłożone na stolikach za filarami w kościele. Osoby składające deklaracje przyrzeczenia i osoby ponawiające deklaracje przyrzeczenia, niech przyniosą ze sobą świece.

3. W czwartek spotkanie biblijne Grupy św. Pawła w Brązowej Kawiarence.

4. W sobotę organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasz-tornej. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze z Katedry. Wyjazd w sobotę o godz. 1000, powrót ok. godz. 20.00. Koszt - 35 zł.

5. Przyszła niedziela jest niedzielą Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy świętych, poświecimy palmy na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Uroczyste poświecenie palm z procesją, odbędzie się przed Mszą świętą o godz. 11.30.

Po południu w Katedrze, w ramach diecezjalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się spotkanie modlitewne:

- o godz. 15.00 Msza Święta pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego
- od 16.30 Adoracja Krzyża

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa we wszystkie piątki:
  godz. 15.00 - Droga Krzyżowa dla wszystkich wiernych
           16.30 - Droga Krzyżowa dzieci
           17.15 - Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych
           19.00 - Droga Krzyżowa młodzieży

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

7. Podobnie jak w poprzednich latach, zachęcamy do zaangażowania się, w dzieło wielkopostnego dzielenia się z ubogimi rodzinami naszej parafii

- dary materialne można składać przy furcie klasztornej
- a odzież w punkcie charytatywnym we wtorki od 16.00 do 18.00
- ofiary pieniężne na rzecz potrzebujących prosimy składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

Ofiary na kwiaty i świece do Bożego Grobu prosimy składać do skarbony przy ołtarzu św. Franciszka.

8. Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej rozprowadza paschaliki w cenie 7 zł. za sztukę, na rzecz rodzin najuboższych. Można je nabyć w punkcie książki.

9. Kurs przedmałżeński w naszym kościele rozpocznie się, 12 kwietnia, Mszą świętą o godz. 18.00.

W MINIONYM TYGODNIU zmarła nasza parafianka:

- Maria Grabowska, lat 68 z Pl. Staromiejskiego 3    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie      


W miniony piątek zakończone zostały prace remontowo-malarskie w naszym kościele. Dwa tygodnie wcześniej niż zakładał plan wstawiony został witraż po lewej stronie kościoła. Bogu niech będą dzięki za błogosławieństwo, które towarzyszyło pracownikom przy wykonywaniu tych prac.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i prosimy, jeżeli jest to możliwe, o dalszą pomoc finansową, abyśmy mogli wywiązać się z podpisanych umów za wykonanie tych dzieł.

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Henryk Cieniuch OFMCap
          proboszcz

Gorzów Wlkp. dn. 21.03.2015

Drukuj

III Niedziela Wielkiego Postu 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę 8 marca 2015 roku.

1. Od jutra rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje wielkopostne. Najpierw dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 a od środy młodzież Gimnazjum nr 3 i Liceum Ogólnokształcącego nr 3. Rekolekcje poprowadzi nasz współbrat z klasztoru w Warszawie o. Paweł Działa.
Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne dla dorosłych, które trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie o. Piotr Zajączkowski, przełożony klasztoru kapucynów w Białej Podlaskiej.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” zaprasza na Mszę świętą z orędziem ewangelizacyjnym i modlitwą o uzdrowienie do kościoła p.w. Świętego Maksymiliana Kolbego przy ul. Czereśniowej w poniedziałek o godz. 18.00.

3. W czwartek 12 marca, w wigilię objawień Matki Bożej w Fatimie, zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej odmówimy Różaniec Fatimski.

4. Tego samego dnia, w czwartek, odbędzie się spotkanie Grupy Świętego Pawła - o godz. 19.00 w Brązowej Kawiarence.

5. W piątek, 13 marca, przypada II rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Módlmy się dla niego o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.

6. Podobnie jak w poprzednich latach, zachęcamy do zaangażowania się, w dzieło wielkopostnego dzielenia się z ubogimi rodzinami naszej parafii
- dary materialne można składać przy furcie klasztornej
- a odzież w punkcie charytatywnym we wtorki od 16.00 do 18.00
- ofiary pieniężne na rzecz potrzebujących prosimy składać do skarbony przy wejściu do kościoła.
Ofiary na kwiaty i świece do Bożego Grobu prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Św. Franciszka.

------------------------------------------------------------------------------------

7. Informacje dotyczące czuwania modlitewnego „24 Godziny dla Pana”

Ojciec Święty Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post napisał m. in.:

Mamy przesyt wstrząsających wiadomości i obrazów, które nam opowiadają o ludzkim cierpieniu, i zarazem czujemy całą naszą niemożność działania. Co zro-bić, aby nie dać się wciągnąć w tę spiralę przerażenia i bezsilności?
Po pierwsze, możemy modlić się we wspólnocie Kościoła ziemskiego i niebieskiego. Nie lekceważmy siły modlitwy wielu! Inicjatywa „24 godziny dla Pana:, która, jak ufam, będzie podjęta w całym Kościele, w dniach 13 i 14 marca, ma być wyrazem tej potrzeby modlitwy.

Odpowiadając na papieskie wezwanie pragniemy także w naszej diecezji włączyć się w ogólnoświatową modlitwę i podjąć m. in. następujące intencje:

• o pokój na świecie (Ukraina, Bliski Wschód),
• o wolność dla prześladowanych chrześcijan,
• za młodzież i w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie,
• za osoby życia konsekrowanego i o nowe powołania,
• za chorych i cierpiących,

24-godzinna modlitwa rozpocznie się w najbliższy piątek 13 marca o godz. 15.00. Do godz. 22.00 każda parafia prowadzi modlitwy według swojego porządku. W naszej parafii będzie on następujący:

o 15.00 - Droga Krzyżowa
o 15.30 - Msza święta
o 16.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci
o 17.15 - Droga Krzyżowa dla wszystkich wiernych
o 18.00 - Msza Święta
o 19.00 - Droga Krzyżowa a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z obrzędem "Effata".

Od godz. 22.00 do 7.00 nocne czuwania modlitewne prowadzone będą tylko w wyznaczonych kościołach w diecezji. Pośród nich jest i nasz "Biały Kościół". I tak:

- od 22.00 do 24.00 adorację poprowadzą Siostry zakonne z naszego dekanatu
- o północy Msza Św. dla wszystkich kapłanów i wiernych pod przewodnictwem ks. Dziekana Rafała Zięciaka, proboszcza parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św.
- po Mszy św. adoracje do godziny 7.00 poprowadzą przedstawiciele poszczegól-nych parafii dekanatu. Porządek adoracji wywieszony będzie na plakatach.

Trzecia część to tzw. "Sztafeta Modlitwy" czyli 2-godzinne modlitwy w różnych kościołach parafialnych, podzielonych w taki sposób, by utworzyć nieprzerwany "łańcuch modlitwy". W naszym kościele będzie ona trwała od 7.00 do 9.00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego i gorliwego udziału w tej inicjatywie modlitewnej Papieża Franciszka jednoczącej cały świat katolicki.

-------------------------------------------------------------------------

8. Na zakończenie „Ogłoszeń” informujemy, że remont naszego kościoła dobiega końca. Z zaplanowanych prac pozostało jeszcze wstawienie witraży w oknach od strony parkingu. Zostaną one zamontowane zaraz po zakończeniu wszystkich rekolekcji parafialnych.

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Apoloniusz Leśniewski OFMCap
           wikary parafii

Gorzów Wlkp. dn. 7.03.2015 r.

Adres

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Antoniego Padewskiego
i Św. Stanisława Kostki

Pl. Staromiejski 1
66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. +48 (95) 722 34 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00
 
Dni powszednie:
7.00, 8.30, 15.30, 18.00
Po Mszy o g. 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu

Kancelaria Parafialna

Wtorek: 9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Środa:   9.00 - 10.00
Piątek:  9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 10.00

W okresie wakacyjnym:
Wtorek: 16.00 - 18.00
Piatek:  16.00 - 18.00