Drukuj

17 Niedziela Zwykła 2014

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę 27 lipca 2014 roku

1. W najbliższy czwartek, 31 lipca, po Mszy świętej sprawowanej w Katedrze o godz. 6.00, wyruszy 32. Piesza Pielgrzymka z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę. Zapisu do „Grupy Brązowej”, którą poprowadzi o. Tomasz Mędrek, będzie można dokonać od jutra po godz. 18.00 w Brązowej Kawiarence.

W środę, „Grupa Brązowa” zaprasza na Mszę świętą w intencji pielgrzymów na godzinę 18.00. Po zakończeniu modlitwy pakowanie bagaży.
Jeszcze dzisiaj, po wszystkich Mszach Świętych, zbieramy ofiary do puszek na potrzeby pielgrzymów.
Do dnia wyruszenia pielgrzymki w zakrystii można składać intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w drodze i zaniosą je do tronu Jasnogórskiej Królowej.

Otrzymaliśmy już pierwsze ogłoszenie w sprawie wyjazdu na Jasną Górę na spotkanie z pielgrzymami. Parafia katedralna organizuje autokar, który wyjedzie z Gorzowa 11 sierpnia o 8.00 rano; zapewniony jest nocleg w Częstochowie; powrót 12 sierpnia ok. 15.00. Koszt 105 zł. Bliższe informacje w zakrystii.

2. W tym tygodniu przypada I. Piątek i I. Sobota miesiąca. Zapraszamy więc:

- w I. Piątek na nabożeństwo o godz. 17.45 a po nim na Mszę Świętą wynagradzającą Bożemu Serca za brak miłości...
- w I. Sobotę na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.10, na Mszę Świętą o godz. 8.30 i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
W I Piątek i w I Sobotę odwiedziny chorych z Komunią Świętą według ustalonego porządku.

3. W sobotę, 2 sierpnia, przypada święto Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia można uzyskać - wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu - odpust zupełny, zwany „odpustem Porcjunkuli”. Jest to bardzo ważny dzień w kościołach franciszkań-skich dlatego organizujemy trzydniowe przygotowanie modlitewne - od środy do piątku - podczas Mszy Świętych o godzinie 15.30.

4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na nowennę do św. Maksymiliana Kolbego. Początek we wtorek 5 sierpnia o godzinie 17.00 adoracją przed Najświętszym Sakramentem a później uczestnictwem we Mszy Świętej o 18.00.

5. Przypominamy, że we niedziele i uroczystości lipca i sierpnia, odprawiamy w naszym kościele Mszę Świętą „wakacyjną” o godz. 21.00.
Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i przyjeżdżającym do naszego miasta, życzymy pięknych dni i dobrego wypoczynku.

6. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

- we wtorek wspomnienie św. Marty
- w czwartek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana, założyciela Jezuitów
- w piątek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w sobotę święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli

7. W MINIONYM TYGODNIU zmarła nasza parafianka:

- śp. Pelagia Helena Osińska, lat 90, z ul. Walczaka 13a

        Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Henryk Cieniuch OFMCap
      proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 26.07.2014 r.

Drukuj

16 niedziela zwykła 2014

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę 20 lipca 2014

1. Zapraszamy do udziału w Gorzowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy ostatniego dnia lipca. Zapisy do „Grupy Brązowej”, której przewodnikiem będzie o. Tomasz Mędrek prowadzone będą w dniach 27-30 lipca od godz. 18.00 w Brązowej Kawiarence.

We wszystkie niedziele lipca, zbieramy ofiary do puszek na potrzeby pielgrzymów, gdyż bez wielkodusznego wsparcia parafian nie jesteśmy w stanie sprostać organizacji pielgrzymki. Na furcie klasztornej i w zakrystii można składać dla pielgrzymów trwałe produkty żywnościowe, gotowe do spożycia np. konserwy, żywność paczkowaną hermetycznie, dżemy, herbatę, kawę, cukier, przetwory wekowane.

2. W środę przypada 23. dzień miesiąca - dzień modlitw za przyczyną Świętego Ojca Pio. Modlitwy wstawiennicze rozpoczną się o godz. 17.30.

3. W piątek, 25 lipca, wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po każdej Mszy świętej na parkingu przy kościele będzie można poświecić nowe i używane pojazdy samochodowe.

W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Krzysztof Gajewski. Już dzisiaj składamy mu najlepsze życzenia i zapraszamy parafian i przyjaciół naszego kościoła na wspólną modlitwę w jego intencji o godz. 18.00.

4. We wszystkie niedziele i uroczystości w lipcu i sierpniu, odprawiana będzie Msza Święta wakacyjna o godz. 21.00.
Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i przyjeżdżającym do naszego miasta, życzymy pięknych dni i dobrego wypoczynku.

5. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

- w poniedziałek święto św. Wawrzyńca z Brindisi z Zakonu Kapucynów, doktora Kościoła, patrona naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie
- we wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny
- w środę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w czwartek wspomnienie św. Kingi, dziewicy
- w piątek święto św. Jakuba, Apostoła
- w sobotę wspomnienie Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień pamięci modlitewnej o rodzicach i dziadkach.

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Henryk Cieniuch OFMCap
      proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 19.07.2014 r.

Drukuj

15 Niedziela zwykła 2014

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę 13 lipca 2014 roku

1. Rycerstwo Niepokalanej spotka się w najbliższy czwartek o godz. 17.15 na Różańcu, później na Mszy świętej oraz w sali pod klasztorem.

2. Jak co roku, we wszystkie niedziele lipca, zbieramy ofiary do puszek na potrzeby pielgrzymów zdążających w „Grupie Brązowej” na Jasną Górę. Bez wielkodusznego wsparcia parafian nie jesteśmy w stanie sprostać organizacji pielgrzymki.
Na furcie klasztornej i w zakrystii można składać dla pielgrzymów trwałe produkty żywnościowe, gotowe do spożycia np. konserwy, żywność paczkowaną hermetycznie, dżemy, herbatę, kawę, cukier, przetwory wekowane.
Zapisy na pielgrzymkę w dniach 27-30 lipca od godz. 18.00 w Brązowej Kawiarence.

3. We wszystkie niedziele i uroczystości w lipcu i sierpniu, odprawiana będzie Msza Święta wakacyjna o godz. 21.00.
W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i przyjeżdżającym do naszego miasta, życzymy pięknych dni i dobrego wypoczynku.

4. Informacja Przewodniczącego Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

W ostatnim czasie obserwujemy z niepokojem, że wiele grup społecznych odmawia ludziom wyznającym wartości chrześcijańskie gwarantowanej im przez prawo naturalne i Konstytucję RP wolności sumienia. Wystarczy wymienić choćby kilka ostatnich przypadków:

- ataki na położną za odmowę uczestnictwa w zabijaniu nienarodzonych dzieci w prywatnej klinice,
- histeryczne wprost działania grup wymierzone w profesora Chazana
- czy wreszcie ośmieszanie lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary zaproponowaną przez p. Wandę Półtawską.

Pragniemy w sposób stanowczy i jednoznaczny zapobiec na przyszłość agresywnym działaniom grup ideologicznych i mediów, które publicznie odmawiają powszechnych praw człowieka wpisanych w jego naturę. Próbą takiego przeciwdziałania jest obywatelski projekt ustawodawczy określany w skrócie jako „klauzula sumienia pacjenta”. Powstał on w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne. Wielu pacjentów wprost wyraża potrzebę posiadania informacji o tym, jakie standardy moralne stosuje dana placówka medyczna. Wydaje się bezspornym, że pacjenci mają prawo do takiej wiedzy. Skoro tak, to należy stworzyć im realne możliwości uzyskiwania niezbędnych informacji.

Jeśli uważamy, że każdy pacjent ma prawo do takiej wiedzy, złóżmy podpis dla poparcia projektu ustawy „klauzula sumienia pacjenta”. Można to zrobić na formularzach położonych na stoliku obok ołtarza Matki Bożej. Potrzeba 100.000 podpisów - do tej pory zebrano już ponad 70.000.

5. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

- we wtorek święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
- w środę wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)
- w piątek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Apoloniusz Leśniewski OFMCap
                 wikary parafii

 

Gorzów Wlkp. dn. 12.07.2014 roku

 

Adres

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Antoniego Padewskiego
i Św. Stanisława Kostki

Pl. Staromiejski 1
66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. +48 (95) 722 34 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00
 
Dni powszednie:
7.00, 8.30, 15.30, 18.00
Po Mszy o g. 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu

Kancelaria Parafialna

Wtorek: 9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Środa:   9.00 - 10.00
Piątek:  9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 10.00

W okresie wakacyjnym:
Wtorek: 16.00 - 18.00
Piatek:  16.00 - 18.00