Drukuj

Uroczystość Świętych Piotra i Pawła

1. Dzisiaj, w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Natomiast br. Piotr Strełko obchodzi swoje imieniny. Składamy mu najlepsze życzenia.

2. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

W I czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą” o 17.00.
W I piątek Msza Święta o godz. 18.00 wynagradzająca Bożemu Serca za brak miłości i lekceważenie Bożych darów.
Praktykujących I soboty, zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.10, na Mszą Świętą o godz. 8.30 i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
W I Piątek i w I Sobotę odwiedziny chorych z Komunią Świętą według ustalonego porządku.

3. We wszystkie niedziele i święta w lipcu i sierpniu, odprawiana będzie Msza Święta wakacyjna o godz. 21.00.
W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i przyjeżdżającym do nas, życzymy pięknych dni i dobrego wypoczynku.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria czynna będzie tylko we wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00 i 16.00-18.00

5. W następną niedzielę, 6 lipca, obchodzimy patronalny Dzień Apostolstwa Chorych. Najrozmaitsze choroby i udręki ciała są jedynym z najbardziej przejmujących doświadczeń ludzkości. Najbardziej destrukcyjną postawą wobec cierpienia jest bunt. Módlmy się za wszystkich cierpiących i prośmy dla nich o chrześcijańskie przeżycia czasu choroby, by wszyscy potrafili przyjąć krzyż i przemienić go w ofiarę przynoszącą zbawienie.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

- w czwartek święto św. Tomasza, Apostoła

W MINIONYM TYGODNIU zmarła nasza parafianka:

- Danuta Warzybok, lat 74 z ul. Piłsudskiego 2

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Henryk Cieniuch OFMCap
       proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 28.06.2014 r.

Drukuj

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2014

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2014

1. Z radością informujemy, że dzisiaj w Lublinie trzech naszych Współbraci otrzyma święcenia kapłańskie. Otoczmy ich naszą miłością i modlitwą, aby byli kapłanami według Bożego Serca.

2. Jak już zapowiadaliśmy, zgodnie z apelem papieża Franciszka i naszego biskupa, dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na pomoc dla powodzian na Bałkanach.

3. Ostatni kurs przedmałżeński przed wakacjami rozpocznie się dzisiaj, Mszą świętą o godz. 18.30 w kościele św. Wojciecha przy ul. Gwiaździstej.

4. W czwartek,12 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 20.00 Msza Święta, Różaniec Fatimski i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
Następnego dnia, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 8.10, Msza Święta o godz. 8.30, a po niej Różaniec Fatimski.

5. W piątek, 13 czerwca, wielkie święto patronalne naszej parafii i doroczny odpust Świętego Antoniego Padewskiego. Uroczysta Msza święta odpustowa z poświeceniem lilii i chleba św. Antoniego, zostanie odprawiona o godz. 18.00, na którą wspólnota braci kapucynów gorąco zaprasza wszystkich parafian i czcicieli św. Antoniego.
Inne Msze święte o godz. 7.00, 8.30 i 15.30.

6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

- w poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
- we wtorek - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
- w środę - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
- czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

W MINIONYM TYGODNIU zmarła nasza parafianka:

- Benedykta Nizioł, lat 64 z ul. Widok 24

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru.Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek 

o. Henryk Cieniuch OFMCap
      proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. 7.06.2014 r.

Drukuj

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2014

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 1 czerwca 2014 roku

1. Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30.

2. Dzisiaj, zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

3. Jutro, comiesięczne spotkanie Żywego Różańca na Mszy świętej o godz. 15.30, następnie w sali św. Franciszka wymiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

5. Kościół w Polsce przygotowuje się do 250. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nastąpiło to decyzją Papieża Klemensa XIII, 6 lutego 1765r. Zapraszamy do podjęcia nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca od 6 czerwca 2014 r. do 6 lutego 2015 r.
WARUNKI: uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca.

6. Tydzień, który mamy przed sobą, jest czasem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego w dniu Zielonych Świąt. Odprawiając Nowennę w łączności z nabożeństwem czerwcowym przygotowujemy się na przyjęcie darów Ducha Świętego.

7. Gorzowska Rodzina Radio Maryja zaprasza na spotkanie w Rocznicę śmierci dr Filipa Adwenta, Eurodeputowanego, Patrioty i Społecznika - ze świadkami jego życia i śmierci. Miejsce spotkania - salka św. Franciszka przy „Biały Kościele”, 5 czerwca 2014 r. o godz. 17.00.

8. Zgodnie z ustaleniami Rady parafialnej, przyszła niedziela, jako druga miesiąca, jest niedzielą inwestycyjną. W tym też dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

9. Podczas audiencji w dniu 21 maja br. papież Franciszek wezwał do solidarności z poszkodowanymi na skutek katastrofalnej powodzi, która nawiedziła Bałkany. Ojciec Święty powiedział „Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte tym kataklizmem.
Z konkretną pomocą poszkodowanym chce również pośpieszyć Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska. Z tej racji w najbliższą niedzielę, 8 czerwca br. przed wszystkimi kościołami zbierać będziemy do puszek ofiary przezna-czone na ten cel.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

- we wtorek - wspomnienie św. Męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy
- w czwartek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

W MINIONYM TYGODNIU zmarła nasza parafianka:

- Ingrid Marianna Kowalczyk, lat 75 z ul. Walczaka 13

   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek

o. Henryk Cieniuch OFMCap
        proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. 31.05.2014 r.

Adres

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Antoniego Padewskiego
i Św. Stanisława Kostki

Pl. Staromiejski 1
66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. +48 (95) 722 34 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00
 
Dni powszednie:
7.00, 8.30, 15.30, 18.00
Po Mszy o g. 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu

Kancelaria Parafialna

Wtorek: 9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Środa:   9.00 - 10.00
Piątek:  9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 10.00

W okresie wakacyjnym:
Wtorek: 16.00 - 18.00
Piatek:  16.00 - 18.00