Artykuły

Drukuj

Modlitwa za miasto Gorzów

W dniu 13 maja 2020 r. odbędzie się doroczny "Dzień modlitwy i zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej miasta Gorzowa Wielkopolskiego".

Ze względu na stan epidemii, w tym roku, dzień ten będzie miał następujący charakter:

- o godz. 18.00 w „Białym Kościele”, przy Placu Staromiejskim 1, odbędzie się Msza św. za Miasto Gorzów i Diecezję Zielonogórsko-Gorzowską pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego;

- o godz. 19.00 sprzed „Białego Kościoła” figura zostanie przewieziona odkrytym samochodem-kaplicą do kościoła p. w. Pierwszych Męczenników Polski przy ul. Biskupa Wilhelma Pluty;

- o godz. 20.30 - w kościele odbędzie się modlitwa różańcowa i zawierzenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Diecezji Matce Bożej Fatimskiej przez J. E. Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Mieszkańcy Gorzowa Wlkp. i Diecezji będą łączyć się przez radio z Ks. Biskupem odmawiając różaniec w swoich domach.

Trasa przejazdu samochodu-kaplicy będzie przebiegała przy kościołach gorzowskich w następującej kolejności ulic:

Warszawska, Most Lubuski, Zielona, Woskowa, Kolejowa, Śląska, Towarowa, Fabryczna, Most Staromiejski, Chrobrego, Wybickiego, Estkowskiego, Olimpijska, Gwiaździsta, Słoneczna, Olimpijska, Niemcewicza, Marcinkowskiego, Al. Konstytucji 3 Maja, Żeromskiego, Matejki, Fredry, Słowiańska, Kosynierów Gdyńskich, Jagiellończyka, Mieszka I, Kazimierza Wielkiego, Chodkiewicza, Al. Ks. Andrzejewskiego, Pił-sudskiego, Górczyńska, Okulickiego, Pl. Jana Pawła II, Biskupa Pluty.

Podczas przewożenia figury będzie używany, w celach modlitewnych, umieszczony na samochodziekaplicy, sprzęt nagłaśniający.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Drukuj

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 5 kwietnia 2020 roku

1. Na podstawie dekretu Kongregacji Watykańskiej ze względu na stan epidemii i obowiązujące do 11 kwietnia br. zarządzenia władz cywilnych obrzędy Triduum Paschalnego będą sprawowane bez udziału ludu (na ten czas kościół pozostaje zamknięty). W związku z tym Wielki Tydzień w naszym kościele będzie wyglądał następująco:

Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa czyli 6, 7 i 8 kwietnia, w te dni Msze św. będą o zwykłych godzinach 7.00, 8.30, 15.30, 18.00,
spowiedź będzie możliwa podczas porannych nabożeństw oraz po południu od 15.30 do 18.30.

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota czyli 9, 10, 11 kwietnia kościół będzie otwarty od godz. 8.00 do godz. 16.00, w tych godzinach będzie możliwa indywidualna modlitwa wiernych a także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Czynne będzie wówczas tylko jedno wejście do kościoła, to od strony parkingu i w świątyni nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób.

Liturgie Wieczerzy Pańskiej, Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej będą celebrowane bez udziału ludu (przy zamkniętych drzwiach).
Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny - niech każda rodzina wspólnie pomodli się przed śniadaniem niedzielnym przynajmniej modlitwą „Ojcze nasz...” i „Zdrowaś Maryjo...”.

W Niedzielę Wielkanocną - 12 kwietnia - nie będzie procesji rezurekcyjnej. Jeśli nie zmieni się dotychczasowy stan rzeczy Msze św. w I i II dzień świąt będą odprawiane według normalnego porządku niedzielnego.

2. Celebracje Triduum Paschalnego pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego sprawowane w kościele seminaryjnym w Paradyżu transmitowane będą o godz. 19.00 przez TVP 3 Gorzów Wlkp. i Radio Zachód. Również inne transmisje będą dostępne w telewizji, radio i mediach społecznościowych, zachęcamy do skorzystania w tym szczególnym czasie z tej formy uczestnictwa w wielkich tajemnicach naszej wiary.

3. Dodatkowym znakiem jedności wspólnoty wierzących może być Wielkanocna Świeca Caritas, którą można nabyć i zapalać w domu podczas rodzinnej modlitwy w czasie Triduum Paschalnego.

W minionym tygodniu zmarły dwie nasze parafianki:

- śp. Zofia Nawrocka lat 88 z ul. Piłsudskiego 2
- śp. Barbara Krajewska, lat 70, z ul. Piłsudskiego 4,
              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
          proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 04.04.2020 r.

Drukuj

Komunikat Księdza Biskupa

SŁOWO BISKUPA DO WIERNYCH Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

W związku z ogłoszeniem w całej Polsce stanu zagrożenia epidemicznego zachodzi konieczność podjęcia odpowiednich środków ostrożności, które przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zachorowań. Zachęcam więc wszystkich wiernych do przestrzegania zaleceń wydawanych w tej materii przez władze publiczne.

Sytuacje trudne, niosące zagrożenie dla całej społeczności, skłaniają nas do bardziej intensywnego zwrócenia się do Boga. W naszych parafiach nadal będą więc odprawiane msze św. i nabożeństwa wielkopostne.

Zgromadzenia wiernych nie mogą jednak przekraczać liczby 50 osób.

Ograniczenie to obowiązuje również w przypadku sprawowania liturgii pogrzebowej. Apeluję do wszystkich o przyjęcie ze zrozumieniem tego drastycznego ograniczenia, koniecznego z uwagi na istniejące ryzyko rozprzestrzeniania się choroby.

Mając na względzie tę nadzwyczajną sytuację, która większości wiernych uniemożliwi uczestnictwo w niedzielnej mszy św., udzielam wszystkim diecezjanom dyspensy od tego obowiązku.

Zachęcam do śledzenia korzystania z transmisji mszy św. niedzielnych w środkach społecznego przekazu, np.

  • o godz. 7.00 w TVP 1,
  • o godz. 9.00 w Polskim Radiu - Program Pierwszy,
  • o godz. 9.30 w Telewizji Trwam,
  • o 13.00 w TV Polonia.
  • Ponadto o godz. 10.30 w lokalnym paśmie TVP3 i w Radiu Zachód będzie transmitowana msza św. z kaplicy katedralnej w Gorzowie Wlkp. W Internecie transmitowane będą również wszystkie msze św. i nabożeństwa odprawiane w diecezjalnym Sanktuarium w Rokitnie.

W odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, każdego dnia o godz. 20.30 w kościołach - bez udziału wiernych - będą się modlić kapłani i osoby życia konsekrowanego. Wszystkich wiernych zapraszam, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności ze swoimi duszpasterzami.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w wyniku epidemii. Módlmy się również o zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. Każdego dnia kontynuujmy śpiew suplikacji po błogosławieństwie kończącym każdą mszę św. „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas, Panie”.

Z pasterskim błogosławieństwem

         +Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 14 marca 2020 r.

Adres

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Antoniego Padewskiego
i Św. Stanisława Kostki

Pl. Staromiejski 1
66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. +48 (95) 722 34 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00
 
Dni powszednie:
7.00, 8.30, 15.30, 18.00
Po Mszy o g. 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu

Kancelaria Parafialna

Wtorek: 9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Środa:   9.00 - 10.00
Piątek:  9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 10.00

W okresie wakacyjnym:
Wtorek: 16.00 - 18.00
Piatek:  16.00 - 18.00