• slide pielgrzymka 2016 01
  • slide pielgrzymka 2016 02
  • slide pielgrzymka 2016 03
  • slide pielgrzymka 2016 04
  • slide pielgrzymka 2016 05
  • slide pielgrzymka 2016 06
  • slide pielgrzymka 2016 07
  • slide pielgrzymka 2016 08
  • slide pielgrzymka 2016 09
Drukuj

Świadectwa - co może dać pielgrzymka?

Co może dać pielgrzymka?

Bąble, bóle nóg, przemęczenie, niedospanie, zniechęcenie może irytować, denerwować, doprowadzać do złości i sprawiać, że ciężko jest nam zrobić kolejny krok. Jeśli mamy świadomość, iż przed nami 10, 20 czy 30.000 takich kroków to można się załamać i zastanawiać co zrobić by było łatwiej. Co może dać ta często chwalona i polecana pielgrzymka? Po co na to iść?

Tak na prawdę idzie się z bólem, zmęczeniem i zniechęceniem czasami większym a czasami tylko małym. Więc dlaczego ci „wariaci” idą się tak męczyć z własnej woli? Nie oszukujmy się nie są to zwykli zjadacze chleba. To są pielgrzymi - ludzie tacy jak ty, a jednak inni. Ludzie, którzy zostawiają swoją wygodną kanapę, aby pokonywać siebie, swoje ograniczenia i podejmować wyzwanie. Może nawet nie wiesz jak historia niektórych z nich jest podobna do twojej. Ty również jesteś wyjątkowy i pielgrzymowanie jest też dla Ciebie. Przekonywać kogoś plusami, tym co może zyskać dzięki pielgrzymowaniu, to trochę banalne. Rozwój duchowy, chart ducha, wyciszenie duszy, refleksje nad życiem itd. mogą być motywami pielgrzymowania. Wielu idzie, by poczuć wspólnotę, nawiązać nowe kontakty i znajomości. Czy ty, pielgrzymowiczu, z tego powodu idziesz na pielgrzymkę? Zastanów się przez chwile jakie owoce rodzi w tobie pielgrzymka?

Jeśli widzisz i czujesz, że zmienia Ciebie pielgrzymka, nie bój się wtedy dać świadectwa życiem i słowem. Dzięki doświadczeniu pielgrzymki może zauważysz kogoś kto błądzi, nie ma pokoju w sercu i zaniesiesz mu pokój Chrystusowy i dasz nadzieję. Ktoś dzięki temu może się zmienić i Pan natchnie go do czynienia wielkiego dobra. Nie możemy się bać być solą dla ziemi i światłem dla świata i nie potępiajmy innych, bo Bóg nas wszystkich kocha mimo, że jesteśmy grzeszni..., no przynajmniej ja jestem, nie wiem jak wy, może ktoś sądzi, że jest bez grzechu, ale ja staję w prawdzie, że grzeszę a Bóg mnie mimo to bardzo kocha. Dostaliśmy wiele od Boga i on od nas będzie wiele wymagać, nie zawiedźmy Go.

Więc dlaczego iść na pielgrzymkę? Tak na prawdę dowiesz się tego po pielgrzymce, może po kilku miesiącach od pielgrzymki, a może po roku i zdecydujesz się przed kolejną pielgrzymką, że pójdziesz po raz drugi. Liczę, że tak będzie, ale nie bój się spróbować. Nie dasz rady - szkoda, chwała i tak wielka, że próbowałeś, dlatego nie bójcie się iść. Częstym kłopotem jest przywiązanie do czegoś, czegokolwiek, wmówienie sobie, że tak jest i tak ma być a zmiany są nie akceptowalne. Pielgrzymka ma to tak na prawdę zmienić, żeby nie być przywiązanym do dóbr doczesnych, lecz do Boga który jest jedynym źródłem szczęścia, takiego darmowego, dla wszystkich. Jesteśmy Chrześcijanami czyli naśladowcami Chrystusa, przyjmujmy więc z uśmiechem to co dostajemy, doceńmy co ktoś dla nas robi, nie złorzeczmy jak coś nam się nie podoba, patrzmy na Chrystusa i róbmy to co tak na prawdę mamy robić, to co nas przybliża do świętości, do Boga. Ja byłem po raz trzeci na pielgrzymce i pójdę po raz kolejny jeśli będzie trzeba, a trzeba bo wciąż mogę się stawać lepszym człowiekiem. Czy zachęcam do pielgrzymki, do Grupy Brązowej? Chyba nie muszę, ona sama sobą już przyciąga, ludzie i sposób poznawania Boga, trud. Żyjmy bracia i siostry, żyjmy pełnią życia.

Brat Tomasz (16 lat)

 

W tym wyjątkowym Roku Miłosierdzia po raz kolejny wybrałam się na szlak Pielgrzymkowy do Naszej Najukochańszej Mateczki z moją Wspólnotą, którą jest Grupa Brązowa Św. Franciszka. Rok Miłosierdzia jest dla mnie bardzo wyjątkowym rokiem, ponieważ w tym pięknym czasie Pan Jezus jeszcze bardziej przemawia do mojego serca poprzez osoby i sytuacje w moim życiu. Wędrując do Ukochanej i Słuchającej Matki pragnęłam w tym czasie podziękować za wszystkie łaski jakie spłynęły na mnie i moją rodzinę jak również wypraszać kolejne dla wszystkich tych, których miałam w sercu. Matka Cierpliwie Słuchająca stawia się za nami u Swojego Syna i pragnie byśmy jeszcze bardziej zaznali Miłości od naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W czasie XXXIV Pielgrzymki „Z Maryją na drogach Miłosierdzia” zaznałam jeszcze bardziej Miłości Maryi i Jej Syna - mojego Przyjaciela. To właśnie Maryja wspierała mnie w momentach kiedy czułam, że opadam z sił a odmawiana modlitwa do mojej Matki podnosiła mnie i na nowo dawała energii. Maryja w moim, życiu zawsze była bliska mojemu sercu, w trakcie Pielgrzymki doznałam jej Matczynej Miłości - Jej Syn a mój Brat pokazał mi jak bardzo jestem dla Niego cenna i jak pragnie bym podążała drogą, którą mnie prowadzi. Każdego dnia Jezus pod postacią Chleba był obecny w moim sercu a Jego domu, domu który nie mógł się doczekać na ten piękny moment w którym ja - grzesznik przyjmuje do swojego Serca Jezusa. Jezus był obecny w każdym Bracie i Siostrze naszego wspólnego Pielgrzymowania. Każdy dzień spędzony z Maryją i Jezusem był dal mnie dniem łaski i miłości. W dniu kiedy Jezus był obecny w Najświętszym Sakramencie w naszej grupie doznałam niesamowitej łaski, która spłynęła na mnie w momencie kiedy modliłam się i niosłam naszego Pana. Jezus właśnie w tym pięknym czasie pokazał mi jak bardzo mnie kocha taką jaką mnie stworzył.

Każdy z nas ma za co dziękować naszemu Panu. Ja sama wiem, że dziękuje Jezusowi za mojego męża, moją rodzinę, osoby które zostały postawione na mojej drodze i poprzez które mój Przyjaciel uczył mnie pokory, cierpliwości, służby miłości i zrozumienia oraz patrzenia na daną osobę oczami Jezusa Chrystusa.

Siostra Elwira

Adres

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Antoniego Padewskiego
i Św. Stanisława Kostki

Pl. Staromiejski 1
66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. +48 (95) 722 34 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00
 
Dni powszednie:
7.00, 8.30, 15.30, 18.00
Po Mszy o g. 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu

Kancelaria Parafialna

Wtorek: 9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Środa:   9.00 - 10.00
Piątek:  9.00 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 10.00

W okresie wakacyjnym:
Wtorek: 16.00 - 18.00
Piatek:  16.00 - 18.00